+90(312) 224 1014

Arabulucu Talep Formu

Hakkımızda

Hitit Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi, kurucu ortak sayısı bakımından Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük arabuluculuk merkezidir. Merkezimiz, büyük çoğunluğu eğitimci düzeyinde 100’e yakın kurucu ortaktan oluşmaktadır. Ortaklarımızdan her biri tarafsız ve bağımsız, uzman arabuluculardır.

Merkezimiz; ihtilaf halindeki tarafların gerçek iradeleri doğrultusunda, gizlilik prensibi ışığında, tarafsız ve bağımsız olarak tarafların etkin katılımıyla, çözüm esnekliği ve çözüm alternatifleri dahilinde, yargılanmadan daha kısa sürede, ekonomik bir şekilde, taraflar açısından menfaat temelli sonuçlar elde ederek uyuşmazlıkları çözümlemeyi amaçlayan bir kurumdur.

Arabuluculuk normlarına ve tarafların arabuluculuk müzakerelerine uygun fiziki ve idari koşullara sahip olan Hitit Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi; ulusal ve uluslararası alandaki özel hukuki uyuşmazlıkların, alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemi olan arabuluculuk ile sonuçlandırılması hususunda tarafları bilgilendirmek, aydınlatmak, teşvik etmek ve sistematik iletişim teknikleriyle tarafların birbiriyle iletişim kurmasını sağlayarak, kısa sürede, barışçıl, kalıcı, kazan – kazan ilkesi ile çözümler sunmaktadır.

Hitit Arabuluculuk Resepsiyon
Hitit Arabuluculuk renkli icon

MİSYONUMUZ

Ulusal ve uluslararası alandaki uyuşmazlıklara; mahkemelere alternatif çözüm yollarından arabuluculuk ve tahkim ile en yüksek kalitede hizmet sunarak, kalıcı çözümler sağlamak, toplumsal barışa ve hoşgörüye katkıda bulunmak, uluslararası hukuki uyuşmazlıklarda öncü ve etkin rol almaktır.

Hitit Arabuluculuk renkli icon

VİZYONUMUZ

Tarafsız, bağımsız, doğruluk ve dürüstlük ilkelerinden ödün vermeyen, ahlaki ve manevi değerlere bağlı, gizlilik prensibi çerçevesinde hareket eden, karşılıklı hoşgörü ve saygıya dayalı, sorumluluğunun bilincinde, mesleki etik değerlere sıkı sıkıya bağlı uzman arabuluculardan oluşan öncü merkez olmak.

Henüz Yorum Yapılmadı

Sorry, the comment form is closed at this time.