+90(312) 224 1014

Arabulucu Talep Formu
Arabuluculuk | Uyuşmazlık > Forum Kuralları

Forum Üyeliği ve Forum Kuralları

Hitit Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’ne ait forum bir hukuki danışma mecrası değildir. Amaç arabuluculuk ve uyuşmazlık ile ilgili bilgi paylaşımıdır.

Üyelik Hakkında:
Hitit Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi Forum sayfasına üyelik ücretsizdir. Forumlar arabuluculuk ve uyuşmazlıkla ilgili bilgi paylaşılması amacıyla kullanılmalıdır. Üyeler, üyelik adları ve gönderdikleri iletilerden şahsen sorumludur. Üyeler, yazılarının kamuya açık hale geleceğini, internet arama motorlarında ve diğer internet kaynaklarında yayınlanabileceğini kabul eder.

Forumların amacı ücretsiz hukuki danışmanlık sağlamak değildir. Sitenin amacı; Arabuluculuk ve Uyuşmazlıkla ilgili bilgi paylaşılmasıdır. Özel ve şahsi konulardaki sorularınız için avukatlarınıza danışabilir, avukatınız yoksa bize ulaşıp deneyimli ve uzman kadromuzla irtibata geçebilirsiniz. Forumlarda sorulan sorular, yeterli hukuki veriye sahipse ve diğer site üyeleri tarafından yanıtlanabilir. Site yönetiminin veya site üyelerinin sorulan sorulara yanıt verme zorunlulukları yoktur. Forum bilgi paylaşımı esası üzerine kurulmuş olup, farklı amaç güdenlerin kayıtları silinecektir.

Forum Kuralları:
Forumumuzda Arabuluculuk ve Uyuşmazlıkla ilgili sorular sorulup bilgi paylaşımı yapılabilir.

Forumumuzda kanun, ahlak ve adaba aykırı yazılar yazmak, müstehcen resimler eklemek ya da link vermek kesinlikle yasaktır. Aksini yapanların derhal erişim yetkileri alınacak ve hesapları silinecektir.

Forumda siyasi içerikli yazılar yazmak, kişi veya kurumları hedef göstermek veya karalayıcı yazı yazmak yasaktır. Bu tür yazılar yazanların hesapları kapatılacaktır.

Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.

Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da forumun huzurunu kaçırmak isteyen üyelerin hesapları kapatılacaktır.

Forumumuz üzerinden alınan herhangi bir bilginin doğurabileceği problemlerden kullanıcının kendisi sorumludur. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgileri kullanma özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.

Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılır. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Foruma açtığınız konular, yönetim onayından sonra yayınlanır.

Forumun resmi dili Türkçe’dir. Forumda Türkçe imla kurallarına uyulmalıdır. Özensiz yazılan başlıklar veya yazılar silinebilir veya Forum Yönetimi tarafından değiştirilebilir.

Yöneticiler gönderilen tüm yazıları göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen bize bildiriniz.

Mesaj yazarken veya konu başlıklarında, sadece büyük harf kullanamazsınız.

Konu başlıklarını, konunun içeriğini ifade eden, özetleyen şekilde seçmeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili olmayan başlıklar silinecektir. “Yardım”, “İmdat”, “Acil” gibi başlıklar yerine anlamlı başlıklar seçilmelidir.

Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır.

Üye olurken ahlaksız, adaba aykırı veya siyasi isim seçmek yasaktır.

Forumu reklam aracı olarak kullanmak yasaktır.

Başka bir siteden alıntı yapılmış ise mutlaka orijinal kaynağa ilişkin isim verilmelidir. Alıntı yapılan yerden izin almak gerekiyorsa gerekli izin alınmalıdır.

Foruma uzun süre girmeyip, herhangi bir konuda mesaj yazmayanların üyelikleri silinebilir.

Kullanıcılar foruma üye olmadan konu ve yorumları izleyebilir.

Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğinin tespit edilmesi durumunda, kişinin tüm mesajları silinir foruma girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda aktif olan üyeliği silinecektir.

Hesap güvenliği ile ilgili her kullanıcı, kendi hesabından sorumludur.

Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek Forum Yöneticilerinin görevi değildir. Üyeler bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Forum Kurallarına uymayan üyelerin Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtarda bulunulmaksızın da yapılabılır. Forum Yönetiminin, kurallara uymayan üyelerin silinmesi veya hesapların kapatılması hakkı saklıdır.

Forum Kuralları her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra geçerli hale gelir.

Siteye üye olan her üye, Üyelik Kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmediği yönünde bir beyanat kabul edilemez.

Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar dahil, kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen Forum Yöneticilerine bildiriniz.

Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden Forum Yönetimi sorumlu değildir. Foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline geleceği için, üyeliğinizin iptali, üye isminizin değiştirilmesi, iletilerinizin silinmesi gibi talepleriniz kabul edilmeyecektir.

Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayriyasal verilerin tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız. Site içinde mevzuata aykırı iletilerden sorumlu olmadığımız halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgileri sileceğimiz gibi, üyeliğin askıya alınması yoluna gideceğimizi kabul etmektesiniz.